برندینگ

10 تا از بهترین لوگوهای جهان در تمام دوران

بهترین لوگوهای جهان و چرایی کارکرد آنها را کشف کنید.

بهترین لوگوهای دنیا آنهایی هستند که واقعاً در آزمون هایی که روشون انجام میشه سربلند بیرون بیان. علاوه بر متمایز و به یاد ماندنی بودن، اغلب با معانی و پیام های پنهان. بسیاری از آنها دهه هاست که وجود داشته اند. قطعا این موضوع توی بهترین لوگوهای جهان بودنشون تأثیر داره.

برای راهنمایی های بیشتر در مورد نحوه ایجاد یک علامت تجاری متمایز، با پشتیبان های ما در ارتباط باشید.

بهترین لوگوهای جهان در تمام دوران

در زیر ما 10 مورد از بهترین لوگوهای تمام دوران را انتخاب کرده ایم. البته، انتخاب تا حدی ذهنی است، اما همه اینها لوگوهایی هستند که در بیشتر موارد در سراسر جهان فوراً قابل تشخیص هستند و مدت زیادی دوام آورده اند.

10.لوگوی استارباکس

لازم نیست استارباکس را دوست داشته باشید تا بدانید که طراحی لوگوی نمادین آن بسیار موثر است. طرح پری دریایی منحصربه‌فرد است و خطوط پررنگ، جریان و استفاده از یک رنگ متمایز، آن را به نمادی فوراً قابل تشخیص و آهنگی جذاب برای دوستداران کافئین در حدود 84 کشور در سراسر جهان تبدیل کرده است به جز ایران.

این شرکت که در سال 1971 راه اندازی شد، به نام استارباک، اولین همکار رمان هرمان ملویل، موبی دیک، نامگذاری شد. تری هکلر، طراح لوگوی اصلی، این تأثیر دریانوردی را تحت تأثیر قرار داد و برای الهام از یک چوب پری دریایی دو دم در قرن شانزدهم، از چوب اسکاندیناوی طراحی کرد. این شکل از آن زمان چندین بار بازسازی شده است، اما این ترفندها تا حد زیادی شامل اصلاح و ساده‌سازی طراحی شده است. طراحی کاملاً متقارن نیست، و این از روی عمد است.

9.پپسی

پپسی در سال 2008 به آژانس خلاق آرنل گروپ 1 میلیون دلار پرداخت کرد تا لوگوی خود را به روز کند. کمتر از یک سال بعد، پپسی و شریکش با افشای آنلاین سند طراحی در حال پیشرفت آژانس خلاق، توجه رسانه ها را به خود جلب کردند. حتی با وجود موجی از مطبوعات منفی و گمانه زنی ها مبنی بر اینکه لوگوی جدید پپسی بخشی از یک فریب اینترنتی است، این شرکت نوشیدنی همچنان از این لوگو استفاده می کند. و به طور گسترده ای به عنوان یکی از بهترین لوگوهای جهان در تمام دوران شناخته شده است.

در این سند، آژانس خلاق ارتباط این طرح را با آثار هنری معروفی مانند مونالیزا و حتی میدان مغناطیسی زمین توضیح می‌دهد. این ادعاهای بیش از حد احتمالاً فقط یک راه پر زرق و برق برای برنده شدن در تجارت پپسی بود. اما این بدان معنا نیست که گروه آرنل یک لوگوی ناموفق طراحی کرده است.

8. ایر BNB

به گفته Chea، لوگوهای عالی، درک مثبتی از نام تجاری در ذهن مشتریان ایجاد می کنند، این دقیقاً همان کاری است که لوگوی مینیمالیستی Airbnb برای انجام آن طراحی شده است. Airbnb لوگوی خود را Bélo نامگذاری کرد. و نماد این ایده است که “یک مسافر می تواند در هر مکانی احساس کند که در خانه است.”

طراحی گرافیکی چهار نماد را ترکیب می کند:

رئیس یک شخص نماینده گروه اعضای Airbnb است که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و تجربیات خود را به اشتراک می گذارند.
پین مکان نشان دهنده شبکه گسترده میزبان ها است که به مسافران اجازه می دهد تا احساس “تعلق” به هر نقطه از جهان داشته باشند.
قلب هدف برند را برای ایجاد جامعه و ایجاد حس “تعلق” نشان می دهد.
حرف “A” نشان دهنده نام تجاری است.

7. دیزنی

امروزه دیزنی از امضای بنیانگذار خود به عنوان لوگوی خود استفاده می کند. و دیزنی از لوگوی خود در همه جا استفاده می کند. امضای بنیانگذار در ابتدای فیلم ها و روی محصولات فیزیکی مانند اسباب بازی ها و لباس ها ظاهر می شود. حتی در صفحه اصلی تلویزیون به عنوان یک گزینه پخش ظاهر می شود. لیزا ریچاردز، مدیر عامل و خالق رژیم کاندیدا، می‌گوید که این استفاده گسترده برای چندین دهه ثابت بوده است که شناسایی لوگو را آسان می‌کند.

نام “دیزنی” مترادف با شرکت و مردی است که آن را شروع کرده است – و همیشه بخشی از لوگو بوده است. همراه با تأسیس شرکت تولید، والت دیزنی بخشی جدایی ناپذیر از هر چیزی بود که برند او تولید می کرد. او حتی در زمان ساخت پارک موضوعی در دیزنی لند زندگی می‌کرد – و آپارتمان یک خوابه‌اش همچنان بخشی از پارک است، درست همان‌طور که دیزنی آن را ترک کرد.

6. مک دونالد

غول فست فود مک دونالد روزانه به بیش از 69 میلیون مشتری در بیش از 100 کشور جهان خدمات ارائه می دهد. و به هر زبانی که صحبت می کنند، همه می توانند فوراً لوگوی معروف «طاق های طلایی» آن را تشخیص دهند.

شروع این لوگو در سال 1952 آغاز شد، زمانی که برادران مک دونالد از معمار استنلی مستون خواستند تا اولین فروشگاه فرنچایز آنها را در فینیکس، آریزونا طراحی کند. جرج دکستر، تابلوساز، برای طراحی دو طاق بزرگ زرد رنگ که به دو طرف ساختمان اضافه شده بود، آورده شد.

با این حال، تنها یک دهه بعد، پس از اینکه ری کروک کسب و کار را به دست گرفت، این قوس ها به یک “M” ترکیب شدند تا لوگوی جدید شرکتی آن را تشکیل دهند. نسخه حاضر در سال 1968 یک علامت تجاری ایالات متحده اعطا شد و همچنان به عنوان چراغی برای مصرف کنندگان گرسنه در همه جا عمل می کند.

5. کوکاکولا

لوگوی دست‌نویس کوکاکولا قدیمی‌ترین لوگوی فهرست ما است که به ۸ مه ۱۸۸۶ باز می‌گردد، زمانی که توسط کتاب‌دار جان پمبرتون، فرانک میسون رابینسون، ایجاد شد. اما نکته ماجرا این است که از آن زمان تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است، تنها تغییرات جزئی و تغییر رنگ (از سیاه به قرمز) در طول مسیر ایجاد شده است.

با توجه به اینکه چه تعداد از کلمات شکسته و ظریف در قرن بیست و یکم برای تبدیل هر لوگو به یک مینیمالیستی و بدون سریف که به نظر می‌رسد هر برند مدرن را به یک شرکت فناوری تشبیه می‌کند، بسیار حیرت‌انگیز است. و با این حال هر مدیر عاملی که به طور قابل توجهی آن را تغییر دهد احتمالاً دست به خودکشی تجاری می‌زند.

4. اسپاتیفای

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که سه خط افقی داخل لوگوی Spotify نشان دهنده چیست؟ این سه خط نشان دهنده امواج صوتی است و در تمام لوگوتایپ های آنها گنجانده شده است. از لوگوی اصلی تا لوگوی فعلی، سه خط نشان دهنده انرژی یا امواج موسیقی را خواهید دید. این خطوط باعث می شود مردم Spotify را به عنوان یک برند موسیقی معرفی کنند. خطوط افقی با حرکت آزاد حس فاصله، آرامش و بی پایان را منتقل می کنند.

3. fedex

لوگوی FedEx به طور کامل استفاده از فضای منفی را نشان می دهد. فلش بین حروف بزرگ “E” و کوچک “X” را می بینید؟ حروف بیشتر از یک علامت کلمه است. این یک ترکیب خلاقانه از دو تایپ فیس Univers و Futura bold است. و طراحی لوگو برنده چندین جایزه شده است.

چگونه FedEx به مونوگرام هوشمندانه خود رسید؟ با استخدام یک تیم برنده جایزه متشکل از طراحان مجرب و خلاق.

2. اپل

سیبی که تنها یک لقمه از آن گرفته شود، بی تردید نمادی از فناوری مدرن است. و با توجه به اینکه نام این شرکت اپل است، همچنین خالص ترین نماد ممکن است. و درست مانند Swoosh نایک، استفاده مداوم از آن در طول سال ها، لوگوی اپل را به عنوان یکی دیگر از نمادین ترین و به راحتی قابل تشخیص ترین لوگوها در جهان تثبیت کرده است.

در حالی که، از نظر فنی، همیشه طراحی ساده و تیتانیومی امروزی نبوده است، یک چیز در طول تکامل لوگو ثابت مانده است: تصویر یک سیب.

1. نایک

در سال 1971، نایک به طراح کارولین دیویدسون 35 دلار برای ایجاد لوگوی خود پرداخت کرد. تا سال 1998، لوگوی نایک به قدری معروف بود که 97 درصد از آمریکایی ها آن را به عنوان نماد ورزشکاری می شناختند. و بیش از 50 سال پس از معرفی، Swoosh یکی از مشهورترین لوگوها در جهان باقی مانده است.

آیزیت می گوید که Swoosh آن را در طراحی میخکوب می کند. این یک نمونه عالی از لوگویی است که به سادگی طراحی شده و به راحتی قابل تشخیص است. اما چیزی که واقعا Swoosh را از دیگران متمایز می کند، به گفته Ayzit، استفاده آن از نمادگرایی برای انتقال موثر “پیام اصلی و ارزش های برند” است.

یک لوگو تنها شروع است

اگر از همه بهترین لوگوهای جهان لیست ما یک درس برای یادگیری وجود دارد، این است که ثبات کلیدی است. مصرف کنندگان بلافاصله لوگوهای برندهایی مانند نایک و اپل را تشخیص می دهند، زیرا این شرکت ها چندین دهه از یک علامت تجاری مشابه استفاده کرده اند. و حتی برندهایی که لوگوهای خود را بازطراحی می کنند، مانند Airbnb و Pepsi، تنها با پایبندی به طراحی جدید، توانسته اند بر حملات اولیه شک و تردید غلبه کنند. اما برای سازگاری، باید سال به سال بیشتر از استفاده از یک علامت تجاری مشابه انجام دهید.

برای طراحی لوگو به لینک صفحه سفارش مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *